#

Türkiye

“PTT’de tanzim satış sadece Ankara’ya var”

PTT, tanzim satış mağazalarında bulunan sebzelerin online satışına geçtiğimiz günlerde başladı. Ancak ürünlerde sık sık çıkan “tükendi” yazısı ve kargo ücretinin ancak toplu alımda avantajlı olması dikkat çekiyor. İnternetten tanzim satış sadece Ankara için geçerli İstanbullular hizmetten faydalanamıyor.

Türkiye’de son dönemin en çok konuşulan gündem maddesi tanzim satışları…  Pazar fiyatlarının artması ve Ocak ayında açıklanan gıda enflasyonundaki yükseliş sonrası bu hafta başında tanzim satış noktaları faaliyete geçti. Ayrıca kuyrukta beklemek istemeyen vatandaşlar için bu ürünler eptavm.com’da da satışa çıkarıldı.

TOPLU ALIM YOKSA AVANTAJLI DEĞİL

Ancak eptavm.com’da satışa çıkarılan sebzelerden 1 kilo satın almak için ödenmesi gereken kargo ücreti 3.70 TL. Yani internet üzerinden iki kilogram soğan alsanız ödeyeceğiniz ücret 4 TL kargo ile birlikte ise 7.70 TL olacak. Bu fiyatla marketten almaktan daha avantajlı değil. Fakat toplu alımlarda kargo ücreti daha avantajlı hale geliyor.

Ayrıca eptavm.com’da tanzim satışlarından sadece Ankaralılar yararlanacak çünkü sitenin altı kısmında, “Satışlarımız sadece Ankara için geçerlidir’ ifadesi yer alıyor.