#

Haber

50 bin lira değerinde vurgun yaptı! Bıraktığı not şaşkına çevirdi

Karı koca olarak yaklaşık 50 bin liralık vurgun yapan hırsızlar, iş yeri sahibine akıllara zarar bir not bıraktı. Notta ‘karım eşyaları çok beğendi, şikayetini geri çek’ yazdığını gören iş yeri sahibi, ne yapacağını şaşırdı.

Mardin’in Artuklu ilçesinde meydana gelen olay bir iş merkezinin 3. katında yaşandı. Olayda karı koca oldukları öğrenilen iki kişi, önceki akşam geç saatlerde iş merkezine gelerek 3. kata yöneldi. Buradaki iş yerini soyan zanlılar, yaklaşık 50 bin liralık malzeme ile ortadan kayboldu.

İş yeri sahibi Sertaç Orman ve çalışan Veysel Anatça, ertesi gün iş yerine geldiklerine gördükleri manzara karşısında şoka uğradı. İş yerine hırsız girdiğini gören Orman, durumu hemen güvenlik güçlerine bildirdi. Orman, güvenlik güçleri işini yaparken kendi imkanlarıyla da hırsızları bulmaya çalıştı. Hırsızları bulan Orman, iş yerine girenlerin karı koca olduğunu öğrendikten sonra kendilerine ulaştı.

KARIM EŞYALARI ÇOK BEĞENDİ

Zanlı, aracılarla Orman’a bir not gönderdi. İş yeri sahibi notu görünce şaşkında döndü. Notta, “Kardeş hakkını helal et, şikayetini geri al, zararını en kısa sürede karşılarız. Karım eşyaları çok beğendi” yazdığını gören Orman, neye uğradığını şaşırdı. Orman, zanlıların bilgilerini savcılığa verdiklerini ve güvenlik güçlerinin de gereğini yaparak zararlarının yakalanması için mücadele ettiğini söyledi.


ŞAŞKINLIK İÇİNDEYİZ
Çalışanlardan Veysel Anatça, iş yeri sahibi olan Orman’ın iki gün boyunca iş yerine gelmediğini söyledi. Anatça, “Bizler de izinliydik. İş yerimizin hemen girişinde kamera var nasıl oluyorsa o gece bu kamera çalışmıyor. 2 gün sonra iş yerine geldiğimizde çatal bıçak, peçete, şark köşesi, toplantı masası, ofis takımı, televizyon, fırın, ne varsa alıp götürmüşler, şaşkınlık içindeyiz.

“Çatal bıçağın bile çalınması ilginç. İş yeri sahibimiz emniyet ve savcılığa konuyu bildirdi, parmak izleri alındı. Kendi çabalarımızla da hırsızlıkları bulmak için mücadele ederken eşyaları çalanların karı koca olduğunu öğrendik ve telefonla ulaştık.”

PİŞKİN PİŞKİN NOT YOLLADI
“Zanlı, aracılarla bize ‘Kardeş hakkını helal et, şikayetini geri al, zararını en kısa sürede karşılarız. Karım eşyaları çok beğendi’ diye pişkin pişkin not yolladı. Güvenlik güçlerine tüm bilgileri verdik. Yakalanıp eşyalarımızın geri gelmesini ve bu hırsızların cezalarını çekmesini istiyoruz” dedi.

Yorum için tıkla

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir Giriş

Yorum yazın