#

Türkiye

Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alacak

Sağlık Bakanlığı 2019’da 16 bin sözleşmeli personel alımı yapacak. Sağlık Bakanlığına bağlı hastane ve sağlık birimlerinde görevlendirilmek üzere 25 bin sağlıkçı personel alımı yapılacak. Hemşire, ATT, ebe, hekim, diş hekimi ve diğer kadrolardaki memur alımlarında kadro dağılımı nasıl olacak?

Sağlık Bakanlığı 2019’da 16 bin sözleşmeli personel alımı yapacak. Sağlık Bakanlığı; Hemşire, ATT, sağlık memuru, diş hekimi, şoför, destek personeli ve diğer kadrolarda sağlıkçı memur alımı gelişmeleri.. Sağlık Bakanlığı personel alım başvuruları ne zaman başlayacak. Adaylar Sağlık Bakanlığından son dakika bir ilan ile alım ilanının açıklanmasını ya da başvuruların ne zaman alınacağına dair resmi bir açıklamanın yapılmasını bekliyor. Henüz atama takvimi belirli değil. Lise, ön lisans yada lisans bölümlerinden mezun adayların kendi branşlarında hangi bölüm mezunu atanmasını beklemektesiniz. Yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık personeli atamaları için yaptığı açıklamalar nelerdi

KADRO DAĞILIMI;

TBMM’de bütçe görüşmeleri için Genel Kurulda konuşma yapan Bakan Fahrettin Koca 2019 yılı için 25 bin personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Yapılan açıklamada “2019 yılında pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere 25 bin toplam sağlık personelinin atamasını gerçekleştireceğiz.” dedi. Sahada çalışan sağlık personelinin iş yükünü azaltmak ve hastalara daha kaliteli sağlık hizmeti vermek adına gelecek aylarda acil tıp teknikerliği, veri hazırlama işletmenliği, ambulans şoförlüğü gibi alanlar 6 bin 500 kişilik atama yapılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı İşçi (Personel alımı) Başvurusu nereden nasıl yapılır

Sağlık Bakanlığının yaptıgı duyuru ile başvurular Türkiye İş Kurumu İŞKUR üzerinden yapılacak olup www.işkur.gov.tr adresinden veya İşkur il merkezlerinden şahsen yapılması gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler 

Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir;

1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. 36 yaşından gün almamış olmak.

4. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;

a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Yorum için tıkla

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir Giriş

Yorum yazın