#

Samsun

Öğrencilere okulu sevdiren çalışma

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Okullar Hayat Bulsun Projesi’ çerçevesinde okul bahçelerinde yapılan boyama çalışması, öğrencilere okulu sevdirdi.

Öğrencilere okulu sevdiren çalışma

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülen ‘Büyükşehir Gençlik Hareketi’ kapsamında öğrencilerin ders aralarında eğlence ve dinlenme aktivitelerinde bulunduğu okul bahçelerini 2023-2024 eğitim-öğretim yılına hazırlandı. İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleri iş birliğiyle hayata geçen ‘Okullar Hayat Bulsun Projesi’ kapsamında Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından okul bahçelerinin zemininde yapılan boyama çalışmasıyla rengarenk oyun alanları oluşturuldu. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte okula dönen öğrenciler okul bahçelerindeki rengarenk oyun olanlarını gördüklerinde büyük mutluluk ve heyecan yaşadı. Okul bahçeleri ile ilgili çalışmaların belirlenen uygun okullarda eğitim öğretim yılı içinde devam edeceği belirtildi.

Öğrencilere okulu sevdiren çalışma

“Çocuklar bizim geleceğimiz”

Eğitime, öğrencilere, çocuklara yapılan yatırımın geleceğe yapılan en önemli yatırımlardan bir tanesi olduğunu söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Çocuklarımızın ders aralarında, boş vakitlerinde keyifli vakitler geçirebileceği, fiziksel aktivitelere katılabileceği yeni alanlar oluşturmaktan çok memnunuz. Bu oyun alanları, öğrencilerimize sadece eğlenmekle kalmayacakları, aynı zamanda öğrenme deneyimlerini de geliştirecekleri bir ortam sunuyor. Onlar bizim geleceğimiz. Bu bilinç ile hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

Öğrencilere okulu sevdiren çalışma

Teneffüsler daha eğlenceli hale geldi

Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla okullarına dönene rengarenk oyun alanlarına hayran kaldı. Okullarının bahçesinin yapılan çalışma ile daha güzel hale geldiğini belirten Şehit Yasin Boy Ortaokulu öğrencisi Toprak Sezgin, “Oyun olanlarının hepsi çok güzel olmuş. Hem oyun oynayabileceğimiz bir alanımız oldu hem de bahçemiz güzelleşti” dedi.
Muhammet Salih Çelebi isimli öğrenci ise “Bu çalışmalar çok güzel. Teneffüslerde arkadaşlarımızla oynuyoruz ve çok eğlenceli oluyor. Çok teşekkür ederiz” diye konuştu.