#

İstanbul

Dünyaca ünlü ışık festivali İstanbul’da

Türkiye’nin ilk ışıklı festivali olan, dünyaca ünlü Lights & Dreams – Ormanda Işık festivali Ayazağa’da gösterime açıldı. Yoğun ilginin olduğu festival, ziyaretçileri ışıklarla süslü rüya gibi bir dünyanın içine çekiyor.

Dünyaca ünlü ışık festivali İstanbul’da

40’dan fazla ülkede gördüğü büyük ilginin ardından ilk kez Türkiye’de olan Lights & Dreams -Ormanda Işık festivali Ayazağa’da Türkcell Platinum Park’ta ziyaretçilerini ağırladı. Türkiye’de de açılan festival, İstanbullular tarafından ilgiyle karşılandı.

Dünyaca ünlü ışık festivali İstanbul’da

Tasarımcılar, senaristler ve yapımcılar tarafından tasarlanan festival, misafirlerini bugüne kadar görmedikleri bir dünyaya taşıdı. 50 bin metrekare alana kurulu festivalde 30’dan fazla tematik alan, 25 bin aydınlatma ve 3 kilometre ipeğin kullanıldığı özel gösterilerle ziyaretçiler farklı bir deneyim yaşadı. Lights & Dreams ormanda çocukları da unutmayarak ışık gösterileri ile festivali renklendirdi. Minik ziyaretçiler, çocuk alanında kendilerine ayrılan bölümde özel kurguların tadını çıkardı. “Çok keyifli gözüküyor”

Dünyaca ünlü ışık festivali İstanbul’da

Festivali ziyaret eden ziyaretçilerden Gamze Oymak, “Festivali reklamlarda gördük çok beğendik. Çocuklarda heyecanlandı. Çok keyifli gözüküyor. İçeriyi biraz daha dolaşacağız. Değişik bir yer. Hem ailemizle hem de arkadaşlarımızla birlikte geldik” dedi.
Türkiye’ye özel yeni ve özgün içerikleriyle giriş yapan festival Kasım ayı sonuna kadar ziyaretçilerini bekliyor.

Dünyaca ünlü ışık festivali İstanbul’da

Yorum için tıkla

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir Giriş

Yorum yazın