#

Bursa

Yenişehir için canla başla

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yenişehir’e alt yapı ve üst yapının yanı sıra birçok önemli hizmeti kazandırdı. Yapılan çalışmalar ilçedeki birçok eksiğin sona ermesine neden oldu.

Yenişehir için canla başla

Ak Parti Yenişehir ilçe Başkanı Mehmet İleri, “Bursa büyükşehir Belediyemiz tarafından ilçemize çok önemli hizmetler kazandırıldı. Yapılan hizmetler halkımız tarafından takdirle karşılanıyor. Hep birlikte Yenişehir için canla başla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Yenişehir için canla başla

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Mehmet İleri, “Meyve veren ağaç taşlanır halen birileri Büyükşehir Yenişehir’e ne yaptı diyorlar. Sizlerin rüyasında bile göremeyeceğiniz önemli çalışmalar halkımızın hizmetine kazandırıldı. 2018-2023 yılları arasında Yenişehir’imize, asfalt ve sathi kaplama yol yapımı 204 km, 254 kilometre altyapı hattı (içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu, pınar kaynağı, isale hattı) imalatı gerçekleştirildi. 52km kanalizasyon 9km yağmursuyu hattı döşendi. 6 adet içme suyu deposu yapıldı. 17 km dere temizliği,2 adet paket arıtma tesisi ve 86.867m2 parke taşı desteği,3 adet sulama tesisi yapıldı. 70 bin TL kulüp desteği sağlandı. Yenişehir’in tarihî Balibey Çarşısı üst örtü kaplama çalışmaları kapsamında, 3 sokaktan 1 tanesi zemin taşlarıyla birlikte tümüyle tamamlandı. Diğer ikisinde zemin taşlarını döşeme, çelik imalatlar ve üst örtü montajı devam ediyor” diye konuştu.

Yenişehir Büyükşehir ile güzelleşiyor

İleri, “Yenişehir’e bünyesinde 154 araçlık otopark, düğün salonu, bebek bakım odası, fuaye alanı ve dükkan bulunan kapalı pazar yeri kazandırıldı. Çayırlı mahallesi hizmet binası, Karasıl ve Söylemiş bağlantı köprüsü, kocasu deresi köprüleri, Söylemiş hamamı, yaklaşık 26 bin metrekare alanlı parkı çevreleyen taş duvar yenilendi, parkın en üst kotunda bulunan Postumpost Camii çevresinde 3250 metrekarelik meydan yapıldı. Yürüyüş parkurları, su yolu ve çevre düzenlemeleriyle Baba Sultan Parkı ilçeye değer kattı. Ana Kucağı açıldı. Tarım alanında 6.912 adet fide ve fidan dağıtıldı. Tarımda makineleşmeye destek verildi. Daha birçok önemli eser ve çalışma hemşerilerimizin hizmetine sunuldu. Biz lafa değil icraata bakarız.Bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a ve ekibine şahsım ilçem adına teşekkür ediyorum dedi.