#

3. Sayfa

TV’deki ihbar üzerine harekete geçtiler! 11 yıl sonra…

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 2008 yılında kaybolan, o tarihte 35 yaşında olan Meryem Tahnaz ve kızı 8 yaşındaki Melike Tahnaz’ın cesetlerinin Tütünçiftlik sahiline gömüldüğü iddiası üzerine, bölgede kadavra köpeği ‘Melone’ ile arama çalışması başlatıldı.

Körfez ilçesinde yaşayan Meryem Tahnaz ve kızı Melike Tahnaz yaklaşık 11 yıl önce kayboldu. Harun ve Havva Palu çifti, 2011’de polise yaptığı ihbarda kızları Meryem Tahnaz ve torunu Melike Tahnaz’ın öldürülüp cesetlerinin Tütünçiftlik bölgesine gömüldüğünü söyledi. Bunun üzerine o tarihte Tütünçiftlik sahilinde iş makineleriyle yapılan aramada sonuç çıkmadı.

Kayıp Meryem Tahnaz ve kızı Melike Tahnaz ile ilgili yeni gelişme yaşandı. Havva Palu’nun damadı Tuncer Ustaer geçen gün katıldığı TV kanalında anne ve kızının cesetlerinin Tütünçiftlik sahiline gömüldüğünü ve yeri bildiğini söyledi. Bu iddianın ardından Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bugün kadarva köpeği ‘Melone’ ve iş makinesiyle bölgeye giderek ikinci kez arama çalışması başlattı. Çalışmanın sürdüğü belirtildi.

ARAMALARA YARIN DEVAM EDİLECEK

Kocaeli’nin Körfez ilçesi Tütünçiftlik sahilinde, Meryem Tahnaz ve kızı Melike Tahnaz’ın cesetlerinin bulunması amacıyla kadavra köpeği Melone ile yapılan aramada sonuç alınamadı. Aramalara bugün için son verildi. Yarın sabah, kayıp Meryem Tahnaz’ın eniştesi Tuncer Ustaer’in cesetlerin gömüldüğünü iddia ettiği yerde, arama çalışmalarına devam edileceği öğrenildi.