#

Gündem

Özel çocuklar ektikleri sebzeleri hasat etti

Nevşehir’de Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği (KEYDER) tarafından düzenlenen “Çocuğunu Keşfet” programına katılan özel çocuklar tarafından ilkbaharda ekilen sebzeler hasat edildi. Bahçede sebze toplayan çocukların sevinci gözlerinden okundu.

Nevşehir’in merkeze bağlı Göreme beldesinde faaliyet gösteren KEYDER, özel gereksinimli çocuklara yönelik programlarına devam ediyor. Türkiye’nin değişik illerinden ücretsiz olarak programa katılan özel çocuklar, kendileri için hazırlanan etkinliklere katılarak gönüllerince eğleniyor.

İzmir’den gelen Asperger sendromuna sahip çocuklar, KEYDER’in düzenlediği etkinlikte ata binerek, ilkbaharda dikilen sebzeleri hasat ettiler.

Çocuğu ile birlikte İzmir’den gelerek etkinliğe katılan Neslihan Demirşah, “Çocuğunu Keşfet çerçevesinde buradayım. 13 yaşındaki kızım ile birlikte buradaki atölye çalışmalarına katıldık. Harika bir proje içerisinde yer aldık. Anne çocuk olarak çok güzel işler yaptık. Buradaki eğitimler kızıma çok şey kattı” dedi.

Demirşah, özel gereksinimli çocukların eğitimi için bu tür faaliyetlerin Türkiye genelinde de artarak devam etmesini istedi.