#

Haber

Nihat Yeşiltaş’ın mazbata töreninde ilginç olay, O isim katılmadı

CHP Bursa İl Başkanlığı’nda devir teslim töreni düzenlendi. CHP Bursa’nın yeni İl Başkanı olarak seçilen Nihat Yeşiltaş görevi devraldı.

Nihat Yeşiltaş'ın mazbata töreninde ilginç olay, O isim katılmadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanlığı’nda devir teslim töreni düzenlendi.

Geçtiğimiz pazar günü Merinos AKKM’de düzenlenen CHP Bursa 38’nci Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanı olarak seçilen Nihat Yeşiltaş görevi devraldı.

CHP Bursa İl Başkanlığı’nda düzenlenen devir teslim töreni ile görevi devralan Yeşiltaş kendisini destekleyenlere şükranlarını sundu.

‘Turgut Özkan katılmadı’

CHP İl Başkanlığı’nda Yeşiltaş’a görevi geçmiş dönem CHP Bursa İl Başkanı olarak görev yapan Turgut Özkan’ın devretmesi gerekirken Özkan’ın törene katılmaması dikkat çekti. Yeşiltaş’a görevi İl Sekreteri Baran Güneş devretti.

Öte yandan Özkan, CHP Bursa İl Kongresi’nin gerçekleştirildiği gün konuşmasının ardından salondan sonuçları beklemeden ayrılmıştı.

Devir teslim törenine, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

‘Destek veren herkese teşekkür ederim’

Devir teslim töreninde konuşan Yeşiltaş, “Atatürk Devrimlerinin mücadelesini sonuna kadar verip, sizleri bir gün bile mahcup etmeyeceğiz” dedi.

Yeşiltaş’ın açıklamasının satır başı şu şekilde;

“Bugün hayatımın en özel günlerinden birini yaşıyorum 100 yıllık çınara, Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkan, Bana Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı onurunu yaşatan ve desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim. Bugün burada devredilen ve teslim alınan şey, Bursa İl Başkanlığı koltuğu değildir. İhanete uğrayan şehrimizin ve karanlığa hapsolmuş ülkemizin geleceği için, elini taşın altına koyma sorumluluğu ve doğru bildiğini söylemekten çekinmeme mecburiyetidir. Bu bağlamda şunu net bir şekilde ifade etmek isterim ki, yönetim kuruluna seçilen yol arkadaşlarımla beraber; emekçi halkımızın, kentimizin ve Atatürk Devrimlerinin mücadelesini sonuna kadar verip, sizleri bir gün bile mahcup etmeyeceğiz.

‘Öncelikli hedefimiz CHP iktidarını kurmak ’

Konuşmasını sürdüren Yeşiltaş, “Öncelikli hedefimiz birlik ve beraberlik içinde yerel seçimlere hazırlanıp 100’cü yılımızda bu kentte CHP’nin iktidarını kurmak olacaktır. Ancak, önümüzdeki yerel seçimlerin, bizim için önemini net bir şekilde ortaya koyamazsak, vereceğimiz mücadele eksik kalır. Önümüzdeki yerel seçimler, sadece ihanete uğrayan Bursa’mızı kurtarmak anlamına gelmiyor. Eğer yerel iktidarı sağlayamazsak, Türkiye tamamen gerici bir anlayışın egemenliğine girecektir. Kazandığımız taktirde ise, hem Bursa hem de Türkiye, bu gerici kuşatmadan kurtulacaktır. Başarıya ulaşmamızın yolu bizlerin birlik ve beraberliğinden geçiyor. Bunun net bir şekilde bilincindeyiz” ifadelerini kullandı.

Yeşiltaş son olarak, “Kongre sonucundan da net bir şekilde anlaşılacaktır ki, birlik ve beraberlik irademiz, çok güçlü bir şekilde onay gördü. Ancak hala bütünleşme irademize şüpheyle yaklaşan ve anlamayan yoldaşlarımız varsa onlara şunu söylemek isterim. Siyasi hayatım boyunca temel ilkelerimden biri her zaman şu olmuştur. Bir şey iyi anlaşılmamışsa iyi anlatılamadığı içindir. Emin olun ki önümüzdeki süreçte ilmek ilmek bir barış dilini hep beraber inşa edip, birbirimizi anlayacağız. Bunun için sonuna kadar ısrar edeceğiz. Tüm Cumhuriyet Halk Partili yoldaşlarımdan ricam bu sürece omuz vermeleri olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi, bugüne kadar emeğinden başka bir şeyi olmayan ve ne yaptıysa emeğiyle yapmış birini bu partinin il başkanı yaptı. Sizlere yemin olsun, bundan sonraki mücadelem, emeğinden başka bir şeyi olmayan, ne yaptıysa emeğiyle yapmış sizler için olacaktır. Emin olun öyle bir mücadele vereceğiz ki100yılımızda Bursa’da Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını kurup sizlere yakışan bir kent yaratacağız” diye konuştu.