Çevre
Köyü tehdit eden kayalara hendekli çözüm
Sivas’ın Ulaş ilçesi Boğazdere köyünde kaya düşmesi riskine karşı İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri iş makineleriyle hendek açarak kalıcı önlem aldı.
![](https://www.linehaber.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/85463-7.jpg)
AFAD ekipleri, Boğazdere köyünde kaya düşmesi riskine karşı önlem almak için çalışma başlattı. Sivas İl Özel İdaresi’nin iş makinesi desteği ile kayaların bulunduğu bölgede hendek açıldı. 2 gün süren çalışmaların ardından alınan bu kalıcı önlem sayesinde risk ortadan kaldırılırken vatandaşlar ise rahat bir nefes aldı.
Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir Giriş