#

Samsun

İlkokul öğrencileri için fen ve doğa okulu

Samsun 19 Mayıs Belediye Başkan Osman Topaloğlu, “Öğrencileri atölyelerde bilimsel çalışmaları uygulamalı olarak gerçekleştirmeleri ve doğa bilincine sahip olmaları için önem arz eden Ondokuzmayıs Fen ve Doğa Okulu, ilçemize ve çocuklarımıza hayırlı olsun” dedi.

İlkokul öğrencileri için fen ve doğa okulu

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde ilk olan ve 2 Ekim Pazartesi günü itibariyle eğitim dönemine başlayacak olan ilkokul sınıf öğrencilerini kapsayan Ondokuzmayıs Fen ve Doğa Okulu’nu ziyaret eden Başkan Osman Topaloğlu, geri dönüşümden ekolojik tarıma, müzikten akıl ve zeka oyunları atölyelerini inceledi.

İlkokul öğrencileri için fen ve doğa okulu

Okul Koordinatörü Levent Duman’dan bilgi alan Başkan Osman Topaloğlu, “Öğrencilerimizin alanında uzman öğretmenlerimiz eşliğinde yapacakları faaliyetler, okul dışı öğrenme ortamlarından yararlanmaları, çağın gereklerine uygun olarak kurulan atölyelerde bilimsel çalışmaları uygulamalı olarak gerçekleştirmeleri ve doğa bilincine sahip olmaları için önem arz eden Ondokuzmayıs Fen ve Doğa Okulu, ilçemize ve çocuklarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

İlkokul öğrencileri için fen ve doğa okulu

Ondokuzmayıs Fen ve Doğa Okulu; ilkokul sınıf öğrencilerinin bilimle, sanatla, el sanatları ve toprakla iç içe olabileceği, akademik eğitimin yanı sıra eğlenceli aktivitelerle teoride öğrendiklerini pratikte hayata geçirebileceği bir ortam olacak. Geri Dönüşüm Sanat Atölyesi, Ekolojik Tarım Uygulamaları Atölyesi, Doğa ve Yaşam Atölyesi, Müzik Atölyesi, Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi ve Bilim Atölyesi’nin yer aldığı kampüste öğrenciler, yıl boyunca gruplar halinde atölye çalışmalarına ve etkinliklere katılabilecek.

İlkokul öğrencileri için fen ve doğa okulu

Ziyarete ayrıca 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol da katıldı.