#

Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan sert sözlerle uyardı: Hazırlıklarımız var! Bunun adı ihanettir

Market fiyatlarını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hazırlıklarımız var ve bu uygulamayı da yapacağız. Bunun adı ticaret değildir, bunun adı olsa olsa tefeciliktir, riyakarlıktır hatta ülkeye ve millete ihanettir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi adayları açıkladı. İşte adaylar;

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı: Fatma Şahin

Araban: Mehmet Özdemir

İslahiye: Kemal Vural

Nizip: Mehmet Sarı

Nurdağı: Ökkeş Kavak

Şahinbey: Mehmet Tahmazoğlu

Şehitkamil: Muhammet Rıdvan Fadıloğlu

Yavuzeli: Mustafa Kemal Sakaroğlu

Oğuzeli: Mehmet Sait Kılıç – MHP (Cumhur İttifakı Adayı)

Karkamış: Mehmet Seydi Yılmaz – MHP (Cumhur İttifakı Adayı)

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

31 Mart akşamında Gaziantep ile birlikte yeni destanlar yazacağız. Gaziantep tüm dünyaya insanlık dersi verdi. Ülkemizin huzurunu bozmak, fitne sokmak için çırpınan gafillere, teröristlere, ajanlara itibar etmeyen Gaziantepli kardeşlerime şükranlrımı sunuyorum. Bugüne kadar belediyelerimizde görev yaparak, Gaziantep’e hizmet etmiş kardeşlerimize şahsım ve milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum.

Cumhur İttifakı’yla kurduğumuz gönül birliğine özellikle sahip çıkacak ve hep birlikte en yükseğe çıkaracağız. Gaziantep’ten rekor bir oy bekliyorum. Hükümetlerimiz döneminde, Gaziantep’e bugüne kadar 35 katrilyon yatırım yaptık. Eğitimde 10 bin 830 derslik inşa ettik. Gaziantep’e ikinci devlet üniversitesini kurduk. 33 bin seyircili kapasiteli stadyum inşa ettik. 546 bin metrekarelik bir alanda her türlü sosyal ve spor tesisimize sahip nillet bahçesine Hasan Celal Yücel’in adını verdik. İçinde millet kıraathanesinin de olduğu 65 bin metrekarelik ikinci bir millet bahçesini de eski stadyumun yerine yapıyoruz.

Gaziantep’te yerel ve yatay mimari ilkesiyle 50 bin konutluk yeni bir şehri, tüm ticari sosyal ve kültürel alanlarıyla birlikte kuruyoruz. Sağlıkta Gaziantep’te 19’u hastane toplam 80 sağlık merkezi inşa ettik. Şehir hastanesi dahil 6 tesisin inşası devam ediyor. Gaziantep’te 203 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Gaziantepli çiftçilerimize 1,5 katrilyon lira tutarında tarımsal destek verdik.

“SENİN HAYALLERİN BİLE ULAŞAMAZ”

Şanlıurfa-Gaziantep hızlı tren projesinin etüt çalışmaları sürüyor. Gaziray’ın yapımı devam ediyor. CHP’nin yapabileceği bir iş değil. Gaziantep Havalimanı’nın yolcu sayısı geçtiğimiz yıl 2 milyon 655 bine ulaştı. Bay Kemal bizim icraatlarımızın ulaştığı yere senin hayallerin bile ulaşamaz.

Rehavete kapılmayacağız. Aynı kararlılıkla yola devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde sizlerden alacağımız güçle çok daha büyük projelere imza atacağız.

“BİR GECE ANSIZIN GİRER GEREĞİNİ YAPARIZ”

Türkiye’nin Suriye, Irak, Balkan politikalarını anlamak isteyenler gelip Gaziantep’e baksınlar. Bir gece ansızın gider gereğini yaparız. Türkiye’yi Suriye’den uzak tutmak isteyenlerin derdi bataklığı derinleştirmek. Biz burada huzur içinde yaşarken yanıbaşımızdaki insanları zalimlerin varil bombalarına bırakamayız.

Diyorlar ki Türkiye’nin Suriye’de ne işi var? Türkiye baba Esad ile 1998’de mutabakatı imzaladı. DEAŞ ile mücadelede somut başarıları olan tek ülke Türkiye’dir. Burada çok daha derin bir oyun var. Ama unutmayın herkesin bir hesabı varsa, Allah’ın da bir hesabı var. Şu ana kadar Suriye’ye dönen sığınmacıların sayısı 300 bine yaklaştı. Fırat’ın doğusunu teröristlerden arındırdığımızda milyonlarca kardeşimiz evlerine dönebilecek.

“OLDU OLDU, OLMADI…”

Gerektiğinde askeri harekatlardan kaçınmayacağımızı gösterdik.  Önceliğimiz elbette siyaset ve diplomasi yollarını sonuna kadar kullanmak. Mesela İdlib meselesini bu şekilde çözüm yoluna koyduk. Oldu oldu, olmadı bir gece ansızın oralardayız.

“KAPILARIMIZI AÇTIK”

Yeni bir seferberlik ilan ediyoruz. Sanayiciden esnafa her kesime üretimlerini ticaretlerini destekler teşvikler muafiyetler veriyorum. Üretimi artırmanın yolu yatırımdır. Yatırım yapmak isteyenlere kapılarımızı açtık.

“BUNUN ADI TİCARET DEĞİLDİR”

Dolar düştü, borsa yükseldi. Marketlere bakıyoruz, çarşı pazara bakıyoruz. Maalesef fiyatlar alıcılar vasıtasıyla tırmandırılıyor. Fiyatlar birbirini tutmuyor. Belediyecilere önemli görevler düşüyor. Bunları hesaba çekmeniz lazım. Hazırlıklarımız var ve bu uygulamayı da yapacağız. Bunun adı ticaret değildir, bunun adı olsa olsa tefeciliktir, riyakarlıktır hatta ülkeye ve millete ihanettir.

ADAY TANITIM TOPLANTISI ÖNCESİ VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te aday tanıtımının yapılacağı salona sığmayan binlerce kişiye seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın zillet ittifakına gerekli dersi vereceğini belirterek, “20 yıl önceki Gaziantep’i düşünün, bir de bugünkü Gaziantep’i düşünün. Nereden nereye geldik ve şu 16 yılda 35 katrilyon Gaziantep’e yatırım yaptık. Çünkü Gaziantep buna layıktır. Gaziantepli buna layıktır. Yeni yönetim sistemiyle, yeni Cumhurbaşkanlığı sistemiyle daha farklı bir döneme giriyoruz. 31 Mart akşamına hazır mıyız? Sandıkları patlatıyor muyuz? Bu zillet ittifakı mıdır, İllet ittifakı mıdır nedir? Bunlara Cumhur İttifakı olarak gereken dersi veriyor muyuz? Gelin Rabiamızı burada yapalım ve ısınalım” diye konuştu.