#

Bursa

Bursaspor’da Olağanüstü Kongre iptal oldu

Bursaspor Kulübü yaptığı açıklamayla “Alınan kongre kararının olağanüstü kongre kararı değil, tüzük kongresi kararıdır”dedi

Bursaspor Kulübünden şu açıklama yapıldı;

“Kimsenin aday olmadığı ortamda aday olarak Bursaspor’un içerisinde bulunduğu durumu daha da zorlaştırmamak adına çalışmalarımıza başladık. Gelinen noktada futbolcularımızın, camianın “2. şampiyonlar Vakıfköy’den çıkacak” cümlesinin gerçeğe dönüşmesini sağlamak adına genç futbolcularımızın sözleşmelerini dengeleyerek, ödemelerini gerçekleştirerek takım içerisinde ki dengeyi oluşturduk. Geldiğimiz günlerde ödenmesi gereken bir çok ödemeyi gerçekleştirerek takımı sahaya çıkardık. Futbolcularımız yeni sezonda ki savaşına hazırlanırken, bizlerde uğraşmamız gereken asıl konuları bırakıp aslı, astarı olmayan haberlere cevap vermekle uğraşıyoruz. Bursaspor Kulübü, Türkiye’nin en büyük şehir kulüplerinden birisi olmasının yanında, 5. şampiyon olarak devrim yapmış bir şehir takımıdır. Bursaspor’un bugün geldiği nokta bizim suçumuzmuş gibi lanse edilmesi ve bunca sorunu sanki mevcut yönetim gerçekleştirmiş gibi bir algı oluşturmak çok büyük bir hatadır.
Kulübün geldiği noktada su damlası kadar katkısı olanların şehirde rahatça gezdiği bu günlerde, durup savaşmayı tercih edenleri zan altında bırakmak kulübün daha da geri gitmesine sebep olmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Gelinen noktada üzerimizde oluşan baskıya aldırış etmeden mücadelemizi sürdüreceğimize ve Bursaspor’a katkı koyacak herkesin desteğine değer verdiğimizi belirmek isteriz. Yönetim kurulu olarak son günlerde “Kongre kararı alındı” haberlerini yalanladıkça bir televizyon programında kurmuş olduğum “Kongre kararı aldık” tarzında cümleden hala daha üzerimize geliyorlar. Evet biz bir kongre yapacağız ancak bu kongre Gençlik ve Spor Bakanlığının kulüplerin yeni yasaya göre tüzüğe işlenmesi gereken konuları işlememiz için gereken Tüzük Kongresidir. Bu kongre kararı alındı ancak tarihi açıklamak konusunda eksikleri giderebilmek adına uğraş veriyoruz. Bu kongrede Gençlik ve Spor Bakanlığının biz dahil bütün kulüplere zorunlu kıldığı konuları tüzüğe işleyerek, kulübün yeni çıkan yasaya tabii olmasını sağlayacağız. Bu sebeple içeriden sızdırdıkları bilgiyi “Bursaspor kongreye gidiyor” diyerek açıklama bile yapmamıza izin verilmeden algı oluşturanlar, geçmişte de bu kulübe bunu çokça yaptılar. Ancak biz sözümüzden dönmeyecek ve Bursaspor için kalan görev süremiz içerisinde savaşmaya devam edeceğiz. Gençlik ve Spor Bakanlığının şart koştuğu bu Tüzük kongresini ise en kısa sürede yaparak Bursaspor’un yeni çıkan yasaya uygun bir tüzüğe sahip olmasını sağlayacağız. Büyük Bursaspor taraftarının da bilmesini isteriz ki; Bursaspor’un bu günlere gelmesinde kimlerin payı varsa isim, makam, mevkii gözetmeden sözümüz, söz yargıya hesap verecek!”

Bursaspor Yönetim Kurulu

Yorum için tıkla

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir Giriş

Yorum yazın