#

Bursa

Bursa’da 193 yıllık ağaç taksi durağına devrildi

Bursa’da bir taksi durağının yanında bulunan 193 yaşındaki anıt ağaç, iki ticari taksinin üzerine devrildi. Devrilen ağaç yanındaki elektrik tellerine dolanırken şans eseri çevrede kimsenin olmamasıyla faciadan dönüldü.

Bursa'da 193 yıllık ağaç taksi durağına devrildi

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde, Hürriyet Taksi Durağı yanında bulunan 193 yaşındaki anıt ağacın dalı çürümesi sonucu 2 ticari taksinin üzerine devrildi.

Bursa'da 193 yıllık ağaç taksi durağına devrildi

Çürüyen dallar elektrik tellerine dolanırken olayın yaşandığı esnada çevrede kimsenin bulunmaması muhtemel facianın önüne geçti. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Elektriklerin kesilmesiyle çalışmaya başlayan itfaiye ekipleri testere yardımıyla devrilen dalları kesti. Olay sonrası araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Bursa'da 193 yıllık ağaç taksi durağına devrildi

Bakımı en son 2014 yılında yapıldı

Yaşanan olayda en büyük tesellinin can kaybı yaşanmaması olduğunu söyleyen taksi sahibi Ufuk Tepegöz(49), “Aracımızın üzerine meşe ağacı devrildi. Anıtlar Kurulu’na kayıtlı bir ağaç.

Bursa'da 193 yıllık ağaç taksi durağına devrildi

En son bakımı 2014 yılında yapılmıştı. Yaklaşık 2 ay önce belediye ekipleri geldiğinde de biz bunu bildirdik. Ben aracın içerisinde de olabilirdim, araca binen müşteri de olabilirdi. Burada bir can kaybı olsaydı bunun hesabını kim verecek. En büyük tesellimiz can kaybı yok” şeklinde konuştu.

Yorum için tıkla

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir Giriş

Yorum yazın