#

Bilim

Başkan Çelik’e TEKNOFEST teşekkürü

Manisa’nın Şehzadeler Belediyesi 27 Eylül-1 Ekim tarihlerinde İzmir Çiğli Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST’e gitmek isteyen vatandaşlara ücretsiz ulaşım desteği verdi. Festival boyunca 1500 kişi bu hizmetten yararlandı. Belediye, festivalin son günü de vatandaşlar için 13 otobüs kaldırdı. TEKNOFEST’e belediyenin ücretsiz araçlarıyla giden vatandaşlar, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e hizmeti için teşekkür etti.

İzmir Çiğli Havalimanı’nda 27 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST, teknoloji meraklıları için unutulmaz bir deneyim sunarken, Şehzadeler Belediyesi’nin festivale gitmek isteyen Manisalılar için ücretsiz araç hizmeti büyük ilgi gördü. Belediye tarafından festival ziyaretçilerine sağlanan ulaşım desteği, festival katılımcıları tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. TEKNOFEST’e gitmek isteyen vatandaşlar, Şehzadeler Belediyesi’nin tahsis ettiği ücretsiz araçlarla kolayca etkinliğe ulaştı. Özellikle etkinliğin coşkusuyla dolup taşan festival ziyaretçileri, belediyenin hizmetinin kendileri için büyük bir kolaylık sağladığını ifade etti. Bu özel hizmet, festival ziyaretçilerinin büyük bir rahatlıkla etkinliği deneyimlemelerini sağladı. Festival boyunca 1500’den fazla kişi bu özel hizmetten yararlandı ve katılımcılar, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teşekkür etti. Vatandaşlar, belediyenin bu tür özverili hizmetlerinin kentlerindeki yaşamı kolaylaştırdığını ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e minnettar olduklarını belirtti.

Vatandaşlardan teşekkür

Şehzadeler Belediyesi, festivalin son günü de vatandaşlar için 13 otobüs kaldırdı. Belediyenin ulaşım desteği ile festival alanına gidecek olan vatandaşlardan, Erkan Adıgüzel, “Bugün TEKNOFEST’e gitmek için geldik. Belediyemize bize sağladığı bu imkan için çok teşekkür ediyorum. Gaye çoluk çocuk hep beraber gidip milli ve yerli imkanlarla yapılan teknolojik aletleri görmek. Üretimde olan ve üretilecek teknolojiyi görmek. Daha kolay bir ulaşım sağlayıp, trafik keşmekeşi yaşamamak için belediyemizin sağladığı ulaşım imkanını kullanmayı tercih ettik. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teşekkür ederim.” derken, Göktürk Ahmet Çayırlı ise, “Sosyal Bilimler Lisesi 10. sınıfta okuyorum. TEKNOFEST’e bilimsel gelişmeleri gözlemlemek için gidiyorum. Festival alanına belediyemizin sağladığı ulaşım imkanıyla gidiyorum. Belediyemize ve başkanımıza bu imkanı sağladığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Sibel Doğan isimli vatandaş, “Oğlumla birlikte belediyemizin sağlamış olduğu imkanla TEKNOFEST’e gidiyoruz. Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Özellikle oğlumun teknolojik gelişmeleri görmesini istiyorum” ifadelerini kullanırken, Ömer Bülbül, “Anemon Trekking Grubu olarak TEKNOFEST’e katılmaya karar verdik. Şehzadeler Belediyesi’ne müracaat ettik. Onlar da bize sağ olsunlar bir otobüs ayarladılar. Grup olarak heyecanlıyız. Türkiye’mizin yeni teknolojik güzelliklerini, hamlelerini görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
TEKNOFEST’in Türkiye için çok önemli olduğunu kaydeden Hacı Yerli, “TEKNOFEST ülkemiz için en güzel şey olmuştur. Bazı ülkelere parasını verip de alamadığımız silahları şimdi kendimiz yapıyoruz. Gidip bunları göreceğiz. Bu organizasyonu yapanlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanırken, Kadir Özkara ise şunları söyledi: “TEKNOFEST’e oğlumun ufku açılsın diye, havacılık adına yapılanları, milli savunma hamlelerini görmek için gidiyorum. Şehzadeler Belediyesi de iyi bir hizmetle bizi oraya götürüyor. Hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

Türkiye’nin 80 yıllık özleminin gerçeğe dönüştüğünü anlatan Burhanettin Karslı, “Öncelikle belediyemize böyle teknolojik bir olayı desteklediği, halka böyle bir hizmet verdiği için çok teşekkür ediyorum. Bu milletin 80 yıllık özlemiydi. Bu gördüğümüz coşku onun bir yansıması. Buna önder olan, yolunu açan herkesi tebrik ediyorum. Özellikle Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e çok teşekkür ediyorum” derken, Ahmet Şen ise şunları söyledi: “Kızım ve oğlumla birlikte TEKNOFEST’e gideceğiz. Ülkemizin gurur duyduğu İHA’ları, SİHA’ları çocukların görmesini istiyorum. Bilimle ilgili meraklarının artmasını istiyorum. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e çok teşekkür ederim bize bu fırsatı tanıdığı için.”