#

Genel

AQUILA Aviation, AERO 2024 Fuarında

AERO Friedrichshafen Uluslararası Genel Havacılık Fuarı, 17-20 Nisan 2024 tarihlerinde Almanya’nın Friedrichshafen şehrinde bulunan Messe Friedrichshafen alanında başladı. Genel Havacılık Fuarı dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıları ağırlıyor. Bu yıl fuarın önemli katılımcılarından biri de AQUILA Aviation International GmbH. AERO 2024 Fuarı’nda AQUILA, en son teknolojiye sahip A211i Rotax Injection 912 iSc Sport modelini havacılık tutkunlarına tanıtıyor.

Havacılık sektörünün önde gelen ticaret fuarlarından biri olan AERO 2024, genel havacılık, hava sporları ve iş havacılığı alanlarında dünya çapındaki en son gelişmeleri sergilemek üzere Almanya’nın Friedrichshafen şehrinde, Messe Friedrichshafen alanında 17-20 Nisan tarihleri arasında gerçekleşiyor. Bu yılın fuarı, 36 ülkeden 680’ün üzerinde firmanın katılımıyla rekor seviyede bir katılımcı sayısına ulaşıyor.

Fuar, 16 Nisan’da medya temsilcilerine özel bir günle başladı. AERO Medya Günü’nde sektörün durumu ve gelecekteki beklentileri hakkında konuşuldu. Fuarın açılışında konuşan AERO fuar direktörü Tobias Bretzel, havacılık endüstrisinin son yıllarda dirençli bir performans gösterdiğini ve gelecekteki zorluklara hazırlandığını belirtti. Fuar boyunca, birçok firma halihazırda sertifikalı veya yakın gelecekte sertifikalanması beklenen alternatif tahrik sistemlerine sahip çeşitli uçakları sergiliyor olacak.

Fuar, sektör profesyonelleri ve meraklıları için önemli bir iletişim ve bilgi platformu olarak hizmet veriyor. Fuar boyunca düzenlenen konferanslar ve etkinlikler, sektördeki en son trendler ve gelişmeler hakkında bilgi alışverişini teşvik ediyor.

AERO 2024 fuarına katılan firmalardan AQUILA Aviation International GmbH, A211i Rotax Injection 912 iSc Sport modelini ziyaretçilere tanıtıyor. Bu model, yeni versiyon enjeksiyonlu motoruyla öne çıkıyor ve genel havacılık tutkunlarının ilgisini çekiyor. A211i Enjeksiyonlu motor A211 karbüratörlü ile aynı verilere sahip olmakla birlikte %10-15 daha ekonomiktir ve bu nedenle daha uzun menzile sahiptir.

AQUILA Aviation International GmbH

AQUILA Aviation International GmbH, Berlin’in güneyinde Trebbin yakınlarında bulunan bir orta ölçekli şirkettir. AQUILA, kendi bünyesinde ürettiği fiber kompozit yapıdaki uçaklarla dikkat çekiyor ve geleceğin pilotları için mükemmel eğitim araçları sunuyor.